Консервація велосипеда на зиму
Консервація велосипеда на зиму
Підготовка велосипеда до зими починається після вибору місця зберігання. Спочатку засіб пересування миють, а потім насухо протирають. Залишки старого мастила повністю прибирають з ланцюга і підшипників за допомогою ганчірки або миючого засобу. Після цього нанести рідке мінеральне масло, щоб уберегти деталі від іржі.
Якщо дорожній велосипед володіє ободними гальмами, їх потрібно розстебнути. У разі дискових - розслабити тросик, а коли вони гідравлічні - злити рідину в посудину. Все це допоможе зменшити натяг пружин швидкісних перемикачів.
Якщо велосипед буде підвішений за спеціальні кріплення, слід приспустити шини. В інших випадках підтримуйте накачане стан коліс і щотижня прокручивайте їх на 90 градусів. Також рекомендується протирати покришки силіконовим спреєм. В результаті шини не потріскалися і краще збережуться.
Консервація велосипеда на зиму має на увазі і його розбір. Для зменшення габаритів можна зняти колеса і сидіння, а кермо розгорнути в бік рами. Однак, якщо немає необхідності економити простір, можна не розбирати велосипед, а зняти з нього тільки важливі компоненти (батарейки, наприклад).
Чудовим варіантом стала б покупка велосипедного чехла. Він захистить від подряпин, пилу і корозії. До того ж за допомогою спеціальних ручок байк можна підвісити на кріплення, що збільшить вільне місце в приміщенні.
Мийка, сушка і мастило
Зберігати гірський велосипед потрібно чистим, тому після закінчення сезону його потрібно гарненько вимити. Це важливо не тільки з естетичної точки зору, але і з практичної. Напевно ви користувалися велосипедом в міських умовах, де бруд і пил містять частинки агресивних речовин. Ретельно вимийте велосипед і насухо протріть його, можна дати йому висохнути природним способом.
Особливу увагу слід приділити ланцюгу: з нього потрібно видалити старе мастило і нанести нове. Також слід змастити основні вузли велосипеда, до яких відносяться ролики перемикачів, гальмівні шарніри, перемикачі швидкостей. Для змащення застосовуються спеціальні засоби.
Покришки на колесах обробіть спреєм на основі силікону. Це запобіжить їх висихання і розтріскування. Раму, покриту фарбою, обробіть невеликою кількістю машинного масла для створення на ній тонкого захисного шару.
Ослаблення напружених вузлів
За довгу зиму пружини і металеві деталі велосипеда можуть заіржавіти, що неприємно буде виявити навесні. Саме для того, щоб виключити виникнення цієї проблеми, всі напружені вузли в велосипеді рекомендується послабити. Ланцюг повинна бути встановлений в положенні найнижчої передачі. Гальма V-Brake повинні бути розімкнуті.
Колеса
Перед підготовкою коліс до консервації на зиму потрібно зрозуміти, в якому саме положенні буде стояти велосипед. Накачати колеса або спустити їх - це залежить від того, чи будете ви знімати їх на зиму.
Якщо знімати колеса ви не плануєте, то їх потрібно накачати до межі, максимальне значення можна подивитися збоку на самій покришці.
Протягом зими періодично підкачуйте шини, підтримуючи їх у первісному стані.
Якщо ви будете знімати колеса або ж підвішувати велосипед таким чином, що він не буде тиснути на них своєю вагою, то колеса можна спустити.
Елементи живлення
Елементи живлення з фари і ліхтарі ззаду обов'язково слід дістати перед тривалим періодом невикористання. Взимку вони не тільки самі прийдуть в непридатність, але можуть стати причиною окислення контактів.
Як скласти велосипед?
Багато моделей велосипедів сьогодні мають складну конструкцію. Але навіть якщо ваш велосипед не складається, завжди можна розташувати його таким чином, щоб він займав мінімум місця. Значно менше місця велосипед займе, якщо виконати наступні маніпуляції:
Відпустіть гайки на кермі і зніміть переднє колесо. Саме кермо розгорніть таким чином, щоб воно було паралельне рамі.
Педалі виверніть з шатунів і загорніть їх таким чином, щоб вони дивилися всередину.
Сідло велосипеда опустіть по максимум або ж зовсім зніміть.
Після того, як ви завершите всі ці дії, велосипед буде займати мінімальний простір.
Покрокова інструкція з підготовки до консервації велосипеда бу
Після мийки прийшла пора подбати про технічний стан. Якщо в квартирі не знайшлося місця, де зберігати велосипед взимку, то розбирати його не має сенсу. На балкон або в гараж він може відправитися в зібраному стані, а чим рідше будуть закручуватися і розкручуватися болти, тим краще. Процедура підготовки без розбирання виглядає наступним чином:
Відрегулювати тиск в камерах коліс.
Змастити ланцюг. Якщо є можливість, то зняти його і покласти в пластиковий пакет.
Нанести смазку на зірочки.
Відстебнути затискачі гальм V-брейк.
Злегка змастити шкіряне сідло.
Змастити силіконовою змазкою все гумові деталі, пильовики і ущільнювачі.
Перекласти перемикачі швидкостей на найменші зірочки.
Щоб знизити навантаження на раму вживаного велосипеда, необхідно відщолкнути ексцентрики підсідельного затиску і кріплення коліс.