Як вибрати велосипедні окуляри

Обговорюємо нові та бу велосипеди. Ремоно та обслуговування.
Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 1029
З нами з: 07 квітня 2022 11:30
Звідки: Львів

Як вибрати велосипедні окуляри

Повідомлення admin »

З екіпіровки велосипедиста одним з найпопулярніших атрибутів є велосипедні окуляри. Вони служать не тільки для підкреслення оригінального стилю, але і забезпечують безпеку на дорозі.

Оскільки зір - це найважливіший орган почуттів при їзді на будь-якому виді транспорту, очі повинні бути захищені і добре бачити всі навколишні предмети.

Переваги велосипедних окуляр
В силу індивідуальних особливостей зору, деякі люди вже носять окуляри. Чи варто їм купувати додаткові велосипедні аксесуари?

Так, і тому є ряд причин. Велоокуляри виконують такі функції:

Захищають очі від попадання пилу, каменів і комах;
Забезпечують максимальний кут огляду, уникаючи мертві зони;
Перешкоджають проникненню сонячних променів.
На відміну від звичайних скляних окуляр, дані велоочки мають полікарбонатні «пластикові» лінзи і тому вони набагато легше.

Це дозволяє убезпечити очі від осколків скла при попаданні каменів. Пластик також продовжить термін служби окуляр, оскільки при падінні вони не ламаються і не покриваються тріщинами як скляні аналоги.

Тому, якщо Ви любите кататися на байку, Вам однозначно варто придбати даний аксесуар. Питання в тому, як правильно вибрати велоокуляри, і що слід враховувати при покупці.
Зображення
Особливості вибору
Купуючи окуляри для катання на велосипеді, важливо звернути увагу на:

Лінзи;
Оправу.
Від вибору матеріалів та їх якості виробництва буде залежати, чи впораються велоокуляри зі своєю функцією, а також чи зможуть вони забезпечити велосипедисту безпеку і комфорт.

Лінзи
Оскільки основна мета Велоокуляр - це захист від ультрафіолетових променів, важливо перевірити товар на виконання даної функції.

У спеціалізованих оптиках є прилади, здатні визначити ступінь проникнення сонячних променів.

Якщо на наклейці або в інструкції Ви знайдете напис UV-400, що означає 100 відсоткову захист від ультрафіолету, можете сміливо купувати товар.

Звичайно, довіряти подібним наклейкам розумно в тих випадках, якщо ви купуєте окуляри в спеціалізованих магазинах. На ринку подібні наклейки можна нанести на що завгодно.

З метою безпеки вони повинні бути виконані з пластика. Хоча велосипедні окуляри зі скляними лінзами в наш час практично не зустрічаються.

Крім того, пластик легше, а значить, аксесуар буде щільніше триматися на обличчі.

Зображення
За формою лінзи повинні щільно закривати очі з усіх боків: знизу, зверху і з боків. Це необхідно для захисту очей від пилу, каменів, комах і вітру.

На трасі навіть швидкоплинне відволікання на протирання очей може закінчитися непередбачувано, тому зверніть увагу на даний фактор ще при покупці.

Гарна новина для тих, хто має проблеми із зором і носить окуляри з діоптріями! На ринку Велоокуляри існують спеціальні моделі з вбудованим адаптером для збільшувальних скла.

Вони можуть виручити любителів велоспорту, яким некомфортно їздити в лінзах на дорожньому або гірському велосипеді.

В адаптер Велоокуляри ви зможете вставити скло необхідних характеристик і не турбуватися про безпеку. Такі окуляри складаються з двох лінз.

Зовнішні виконані з пластика і мають всю необхідну захист від ультрафіолету і пилу, а внутрішні скла з діоптріями виправляють дефекти зору, забезпечуючи хорошу чіткість дороги.

Однак, у подібних Велоокуляри є свої мінуси:

Кут огляду;
вартість;
Можливі спотворення.
З причини того, що лінзи окулярів з діоптріями мають більш плоску форму, а лінзи Велоокуляр мають вигнуту форму через це може виникати спотворення і викривлення, також це призводить до зменшення кута огляду, щоб цього не було в окулярах з діоптріями використовують корегуючі кліпси.

Але всі мінуси можна звести до мінімуму, набуваючи якісну модель у надійних виробників. Однак, подібна покупка може вдарити по кишені.

Ще одним фактором при виборі Велоокуляри є колір лінз. Вони бувають:

темними;
прозорими;
Яскраво-жовтими або оранжевими.
Кожен колір підходить для певних умов. Темні розраховані на їзду в сонячну погоду. Вони відмінно знімають яскравість сонця і забезпечують безперешкодний огляд велосипедисту.

Однак, ступінь затемнення потрібно вибирати обережно, оскільки в деяких моделях окуляр знижується загальний рівень видимості - із зникненням яскравого сонця стає важко розгледіти деякі предмети на дорозі.

Жовті та оранжеві лінзи краще використовувати в похмуру і дощову погоду. Вони відсікають сині відтінки і покращують контрастність. Це сприяє поліпшенню видимості рельєфу місцевості і загальної якості картинки. Тому даний колір лінз можна назвати універсальним.

Прозорі елементи призначені для їзди в темний час доби. Краще вибирати моделі Велоокуляр з комплектом знімних лінз.

У набір входять всі три типи: темні, яскраво-помаранчеві або жовті, а також прозорі. Багато велосипедистів відзначають, що в будь-який час доби зручно їздити в помаранчевих лінзах. Лінзи всіх кольорів повинні мати захист від ультрафіолету.

Тому, якщо Ви зберетеся придбати оправу без знімного скла, купуйте помаранчеві або жовті лінзи.
Зображення
Вибираючи оправу, варто враховувати три фактори:

Щільність прилягання;
Кут огляду;
Вага.
Щоб окуляри не спадали при швидкісній їзді по пересіченій місцевості краще вибирати аксесуар з прогумованими душками.

Крім того, весь корпус повинен щільно прилягати до голови, але не дуже на неї тиснути, щоб уникнути головного болю.
Зображення
Окуляри повинні бути влаштовані так, щоб лінзи не мали оправи знизу і з боків. Це забезпечить максимальний кут огляду і ліквідує сліпі зони при їзді.

Відповідаючи на питання, як вибрати велоокуляри, ми розглянули тільки практичну сторону покупки. Вибір забарвлення оправи та дизайну індивідуальний.

На ринку представлений широкий асортимент товарів, серед яких навіть найвибагливіший велосипедист зможе знайти оригінальний, надійний і недорогий аксесуар.


Відповісти

Повернутись до “Велосипеди”