Види гірськолижного спорту або де купити гірські лижі

Обговорюємо лижі, сноуборди, черевики, палки, шоломи.
Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 841
З нами з: 07 квітня 2022 11:30
Звідки: Львів

Види гірськолижного спорту або де купити гірські лижі

Повідомлення admin »

З моменту свого виникнення і до наших днів гірськолижний спорт видозмінюється. У ньому виділилися різні дисципліни, що відрізняються вимогами до техніки і використовуваним інструментом. Гірські лижі для кожного підвиду теж мають певні характеристики. Як правило, лижники виступають на змаганнях в одному, максимум у двох програмах.

Слалом
Подолання на швидкість гірського схилу, обладнаного воротами. Ці ворота лижник повинен проїхати в певній послідовності, використовуючи спеціальну слаломну техніку. Два ці вимоги оцінюються в першу чергу. У слалому є підвиди - гігант і супергігант. Їх відмінності - в протяжності подоланої траси.
Зображення
Даунхілл (швидкісний спуск)
Схожий зі сламомом - дистанція також обладнана воротами, але оцінюється в першу чергу швидкість спуску. Спортсмени в даунхілі несуться зі схилу зі швидкістю більше 100 км / год, а якщо на шляху зустрічаються трампліни природного походження - виконують видовищні стрибки.
Зображення
Могул
Вельми цікава дисципліна, суть якої полягає в подоланні дистанції, що складається суцільно з горбів і нерівностей. Причому зробити це необхідно якомога швидше. Як і в даунхілі, спортсмени підстрибують на горбах, але стрибки виходять ще живописніше.
Зображення
Cлоупстайл
Виник в результаті розвитку сноубордингу, коли спортсмени-гірськолижники стали відвідувати сноупарки і пробувати свої сили в сноубордингових вправах. Це рух став таким масштабним, що у нього з'явилася назва - New school, або Нова школа.

Сьогодні слоупстайл - це спуск по трасі, оснащеної різними перешкодами (трамплінами, поручнями тощо.). Лижник може рухатися по будь-якому маршруту і на свій розсуд вибирати фігури і види виконуваних акробатичних елементів.
Зображення
Трасове катання - найбільш поширений гірськолижний спорт. Ним займаються і початківці, і досвідчені спортсмени. Катаються не заради досягнень, а просто для задоволення. Схили обладнуються і позначаються за рівнем складності кольором: зелені - легкі, з мінімальним ухилом, сині і червоні - середні, чорні - самі екстремальні. Одним словом спокійте та екстримальне катання, щоб не стояти в черзі на прокаті, можна купити в інтернет магазині гірські лижі та лижні черевики з доставкою по Україні.
Зображення
Позатрасове катання (фрірайд) - спуск по дикому схилу. Тут від лижника потрібна наявність гарної спортивної форми, навики знання техніки безпеки. Адже на необладнаних трасах не виключені лавини.
Зображення
Зображення
Зображення
Хеліскі - спуск по дикому схилу після підйому на відправну точку на вертольоті.
Зображення
Скітур - туристичне сходження в гору, де використовуються спеціальні лижі з мінімальною вагою.
Зображення
Карвінг - катання по схилах на спеціальних карвінгових лижах, пристосованих для виконання різких високотехнічних поворотів. дозволяють здійснювати різкі і технічні повороти. Лижні палиці при цьому не використовуються. Купити карвінгові лижі бу можна в інтернеті.
Зображення
Фрістайл - акробатика на лижах (як називали його раніше). Спортсмен їде на лижах по нерівній трасі, по перилах, стрибає з трамплінів, рухається в хафпайп - сніжному жолобі.

Зображення
Гірськолижний спорт пред'являє серйозні вимоги до спортивної форми та спорядження спортсменів. Траси відрізняються високою складністю не тільки з точки зору нерівній поверхні і наявності схилу - їх необхідно долати не тільки прямо, але і навскіс, використовуючи спеціальну техніку і виконуючи безліч поворотів. Тому у лижників повинні бути розвинені спритність і почуття балансу, а також витривалість і сила.
Автор статті https://velo.katalog-lviv.org.ua


Відповісти

Повернутись до “Лижі - сноуборди”