Як правильно спускатися на велосипеді з гори?

Обговорюємо нові та бу велосипеди. Ремоно та обслуговування.
Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 1029
З нами з: 07 квітня 2022 11:30
Звідки: Львів

Як правильно спускатися на велосипеді з гори?

Повідомлення admin »

Спуск з гори на велосипеді може бути травмоопасним, якщо не дотримуватися правил техніки безпеки. Звичайно, велосипедистам-початківцям варто спочатку попрактикуватися на рівній місцевості, а потім вже приступати до спусків і підйомів. Крім того, потрібно вміти розподіляти свій центр ваги на велосипеді і бути впевненим в справності всіх механізмів.

Правильна посадка на велосипеді
Під час їзди на велосипеді, особливо на крутому спуску, потрібно максимально використовувати можливості власного тіла, щоб утримати транспорт в рівновазі. Не варто хапатися за кермо або напружувати спину. Правильна і безпечна посадка включає 3 основні пункти:

центр ваги велосипедиста;
положення рук і корпусу;
положення ніг на педалях.
При спуску з крутої гори потрібно враховувати, що центр ваги велосипеда буде зміщуватися вперед, і його необхідно зрівноважити. Таз велосипедиста повинен знаходитися над заднім краєм сідла або навіть зміщений до заднього колеса. Якщо переднє колесо починає водити з боку в бік, потрібно трохи повернутися вперед.
Зображення
Корпус нахилений вперед, руки зігнуті в ліктях під гострим кутом і м'яко лежать на кермі. На прямому спуску ноги стоять на педалях паралельно землі, щоб не зачепити ними можливі горби. Кінцівки не повинні бути затиснуті в суглобах, щоб була можливість амортизувати на каменях або інших нерівностях грунту.

Робота гальм на спуску
Справність гальм перевіряють перед спуском. Вважається, що в такій ситуації не можна використовувати переднє гальмо, інакше можна впасти з велосипеда. Насправді, під час руху вниз знадобиться робота і переднього, і заднього тормоза.

Коли велосипед спускається вниз, основна його маса припадає саме на переднє колесо. При блокуванні тільки заднього зупинити рух не вийде, оскільки воно практично не контактує з поверхнею. Саме тому для зупинки використовується передній тормоз, а задній необхідний для плавного руху.

Щоб загальмувати на спуску, необхідно виконати декілька дій:

перемістити центр ваги максимально назад;
затиснути задній гальмо і плавно спрацьовувати переднім;
на потрібній швидкості зміститися назад вперед і рухатися далі.
При гальмуванні потрібно прислухатися до звуків з-під коліс. Якщо чутно шипіння, колеса міцно заблоковані гальмами і не крутяться, а зміщуються по грунту. В такому випадку необхідно ослабити тормоз.
Зображення
Повороти на спуску з гори
Спуск з рівної гори на велосипедах - це неважке завдання, якщо вміти тримати рівновагу. Набагато складніше навчитися управляти на крутих поворотах, особливо якщо гора крута. Існує алгоритм дій на серпантині:

велопрогулкаТехніка їзди на гірському велосипеді
У повороті не потрібно боятися нахилити корпус всередину. Зовнішня нога при цьому впирається в педаль.
Внутрішня стопа стоїть на педалі в верхньому положенні, щоб не зачепити землю при нахилі.
Очі спрямовані на дорогу, а перешкоди потрібно намагатися помічати бічним зором.
Найважливіше - навчитися не концентрувати погляд на найближчих метрах, а дивитися на дорогу в перспективі. Якщо на шляху зустрічається перешкода, варто повернути голову по траєкторії руху, тобто не розглядати каміння або горби. Так рух зі спуску буде більш плавним, а дії - впевненими.

Важливі поради та рекомендації
Новачкові важливо знати заздалегідь, як підготуватися до подорожі по нерівній трасі. На шляху можуть зустрітися спуски і підйоми, перешкоди у вигляді піску або гравію, а також інші труднощі. Перед виїздом варто ознайомитися з простою пам'яткою, яка допоможе запобігти неприємностям.
Зображення
Краще їздити в компанії однодумців, особливо якщо дорога проходить через мальовничі, але малолюдні місця.
Маршрут варто прокласти заздалегідь і залишити схему кому-небудь з товаришів, щоб в разі травми можна було відправити допомогу. У гірській місцевості не завжди є можливість скористатися телефоном.
Обов'язково брати рюкзак з укомплектованою аптечкою.
У гори небезпечно їздити без спеціального захисту, особливо без шолома.
Головне правило - вчасно оцінювати свої можливості і навички їзди на велосипеді. Якщо вони залишають бажати кращого, варто попрактикуватися на рівному спуску. Його оптимальна довжина - 10 м, а в кінці повинна бути рівна пряма для гальмування. Коли урок засвоєний, можна поступово збільшувати складність траси і кут спуску, а також додавати повороти.

Одним з найскладніших випробувань у велоспорті вважається даунхіл, він же швидкісний спуск з гори. Учасники приходять в цей вид спорту добре підготовленими, як і їх велосипеди. Типова траса складається з крутих спусків, різких поворотів і перешкод, і проходити її потрібно на високій швидкості. Новачок або любителям з цим завданням не впораються, але спуститися з невисокого пагорба їм буде цілком під силу.
Автор статті https://velo.katalog-lviv.org.ua


Відповісти

Повернутись до “Велосипеди”