Як правильно вибрати дитячий або підлітковий велосипед

Обговорюємо нові та бу велосипеди. Ремоно та обслуговування.
Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 841
З нами з: 07 квітня 2022 11:30
Звідки: Львів

Як правильно вибрати дитячий або підлітковий велосипед

Повідомлення admin »

Оскільки дитина постійно зростає, вибирати підлітковий велосипед доведеться з максимальною обережністю. Якщо ви приймете рішення невірно, швидше за все, покупку доведеться оформити ще раз. У цій статті ми розповімо вам про те, як правильно підібрати двоколісний транспорт для своєї дитини віку 8 ​​- 15 років.

Ростовка
Перед тим, як вибрати велосипед для підлітка, необхідно обов'язково звернути увагу на ростовку. Незалежно від того, чи змушує бюджет дивитися тільки на недорогі, а в деяких випадках навіть дуже дешеві варіанти моделей, або ви можете дозволити собі дорогу покупку, ростовка завжди знаходиться на першому плані. Рама, що має правильні розміри, зробить їзду максимально комфортною. Простим вибір буде в тому випадку, якщо ви орієнтуєтеся на швидкісний велосипед. І на те є причина. Виробники брендової продукції випускають одну і ту ж модель в декількох варіантах розмірів рам. А ось дешева продукція змусить попітніти, бо навіть гірський велосипед зазвичай представлений в одному варіанті розмірів.

Щоб підібрати велосипеди для підлітків максимально точно, дитині необхідно стати біля нього так, щоб сідло знаходилося на рівні стегна. Якщо воно буде нижче або вище, доведеться вибрати інший варіант. Звичайно, врятувати ситуацію може регульований підседільний штир, який можна розташувати на комфортній висоті. Але при невеликих розмірах рами це рішення не виявиться хорошим, дитина до 15 років буде битися колінами об кермо.
Зображення
Ще один спосіб перевірити правильність ростовки - залізти на велосипед і перевірити відстань між верхньою трубою рами і пахом. Практика показує, що складаний велосипед не викличе жодних проблем, тому що в даному випадку передній трикутник рами зазвичай складається з однієї труби. До виключень також можна віднести і жіночий велосипед. Навіть якщо вашій доньці 15 років, вона зможе комфортно сідати на велосипед. Оптимальна відстань між верхньою трубою і пахом становить 10-12 сантиметрів. Якщо на практиці доводиться стикатися з меншим або більшим відстанню, ніж зазначено вище, доведеться дивитися на інші підліткові велосипеди. Розглянутий екземпляр не підійде.
Зображення
Трансмісія
Дівчинка на велосипеді. Як вибрати велосипед для дівчинки 5-12 років?
Може здатися, що трансмісія з передачами є абсолютно не обов'язковою. Насправді, це не завжди так. Проблема в тому, що підлітковий велосипед, в якому є всього одна постійна передача, буде викликати труднощі в процесі підйому на гору. Доведеться докладати більше зусиль для того, щоб крутити педалі. Практично будь-який гірський велосипед, призначений для підлітків, має від 18 до 27 передач. Не забувайте перевірити кількість зубів на касеті і шатунах. На колесі це співвідношення має становити 11-32 (мінімум), а спереду, на шатунах, - 22-34-42. Залежно від цього співвідношення, вартість велосипедів може відрізнятися.

Якщо ви переконалися в тому, що гірський велосипед вам не по кишені, треба пам'ятати про те, що складаний варіант рідко зустрічається з перемикачами передач. Вибирати жіночий велосипед для підлітків до 15 років буде набагато простіше. У гірських аналогах передачі присутні практично завжди, а в так званих міських велосипедах вони зустрічаються на кожній третій моделі.

Посадка
Неправильно обраний велосипед для підлітка здатний викликати проблеми з хребтом і попереком. Попросіть дитину сісти на велосипед, після чого подивіться на його посадку. Спина не повинна сильно нахилятися вперед, тому що при тривалому катанні вона буде хворіти. З такою ситуацією можна зіткнутися в разі, якщо ростовка занадто велика, і на перший погляд ви помітили, що сідло піднято до стегна, а відстань між пахом і верхньою трубою знаходиться в межах, описаних вище.

Спина також не повинна бути надто прямою. Така посадка також безпосередньо пов'язана з ростовкою. Вона дуже маленька. Купивши такий спортивний велосипед для дитини у віці до 15 років, швидше за все в наступному році ви будете змушені відвідати веломагазин знову.

Однакових стандартів правильної посадки, на жаль, не існує. Це суто індивідуальний параметр, на який треба звертати увагу прямо в магазині.

На правильний підбір двоколісного транспорту для малюка впливає три параметра: ростовка, трансмісія і посадка. Рекомендуємо дуже ретельно дивитися на асортимент продукції в разі, якщо ви хочете оформити покупку в інтернет-магазині. Обов'язково проконсультуйтеся з представником торгової точки, вказавши фізичні параметри свого малюка.

Крім підбору самого велосипеда, не буде зайвим придбати спеціальний захист на ліктьові і колінні суглоби, а також на голову. Так ви зможете залишатися впевненими в тому, що ваша дитина буде перебувати в цілковитій безпеці і зможе запобігти появі серйозних травм.
Автор статті https://velo.katalog-lviv.org.ua


Відповісти

Повернутись до “Велосипеди”