Як навчитися дріфтувати на велосипеді

Обговорюємо нові та бу велосипеди. Ремоно та обслуговування.
Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 979
З нами з: 07 квітня 2022 11:30
Звідки: Львів

Як навчитися дріфтувати на велосипеді

Повідомлення admin »

Дрифтинг як мистецтво їзди з так званим контрольованим заносом користується популярністю в міських культурах європейців, американців і австралійців. Це модне нововведення зародилося в світі автоспорту. Перші змагання з дрифтингу пройшли в Японії. Сьогодні пристрасть до екстремальної їзди хвилею захльостує велолюбителів, які готові самі проектувати відповідний транспорт, аби трюки виглядали по-справжньому вражаюче. Ясно, що дозволити собі дрифт на велосипедах здатні лише райдери-віртуози, іншим подібні фокуси можуть коштувати життя.

На якому велосипеді краще дріфтовать
Бажають подріфтувати прагнуть придбати спеціальний триколісний велосипед. У всьому світі він називається drift trike.
Зображення
Трайки для дріфту мають ряд особливостей.
Посадочне місце гонщика (широке крісло зі спинкою) розташоване дуже низько, майже на рівні коліс. Його точне місцезнаходження регулюється індивідуально, під кожного гонщика.
Дрифт велосипед позбавлений педалей в їх традиційному розумінні, так як сенсу в них немає. За допомогою педалювання на триколісному велосипеді особливо не розженешся, адже максимальна швидкість при цьому не перевищить 25 км / год. А трюки дрифтерів починаються зі швидкості 60 км / год, при сильному розгоні.
Ноги райдера стоять на спеціальних кріпленнях, розташованих на передній вилці. Вони дають можливість додаткового управляти кермом.
Діаметр коліс невеликий. Переднє нагадує розмірами покришки дитячих байків або велосипедів ВМХ і рідко буває більше 20 дюймів. Діаметр задніх коліс і того менші: вони становлять приблизно 3,5 дюймів. Гума з задніх коліс знята.
Як це буває
Найчастіше тренування дрифтерів відбуваються на закритих асфальтованих майданчиках. Зате, набравшись майстерності, ці любителі привертають увагу охочих, вибираються в паркові зони, в сквери і на площі, де можна в відкриту помилуватися Велотрюки.

Дріфтери піднімають байк в гору, як правило, за допомогою автомобіля. Правда, взяти на буксир такий транспорт погодиться не кожен, тому багато хто воліє купувати моторизований трайк.

На спуску, добре розігнавшись, відчайдушні велосипедисти починають показувати чудеса: крутяться дзигою, їдуть під сильним креном, петляють змійкою. Навчитися такому мистецтву непросто, але видовище дійсно вражаюче.
Зображення
Можна, але тільки обережно
Перш ніж шукати відповіді на запитання, як дріфтувати на велосипеді, новачкові необхідно зрозуміти, що дрифтинг так само відрізняється від звичайних покатушек, як небо від землі. Вміння триматися за кермо і натискати на педалі далеко не достатньо. Як і будь-який екстремальний спорт, дріфт небезпечний для життя.

По-перше, варто подбати про екіпіровку. Якщо невдалий райдер-прогулочнік забуде надягти шолом або наколінники, це не дуже добре, але терпимо. А ось якщо надіти амуніцію забуде дріфтер, це на 100% погано.
Зображення
По-друге, потрібно пам'ятати, що влаштовувати дрифтинг на трасі заборонено.

Трюк на велосіпеді. Як зробити трюки на велосипеді
Якщо гонщик ризикує власним життям - це його особиста справа, а ось наражати на небезпеку життя інших учасників дорожнього руху не можна. Незважаючи на те, що ПДР не роблять різниці між звичайними байками і велосипедами для дріфтингу, тобто отримувати права на керування останніми не потрібно, трайк відноситься до транспортних засобів, а значить, підкоряється всім наявним приписам, що стосуються велосипедів. Для проведення перегонів з трюками прийнято використовувати відгороджені майданчики з асфальтовим покриттям.

По-третє, потрібно стежити за станом трайка, адже його справність в прямому сенсі питання життя і смерті. Не варто намагатися повторити побачене на звичайному двоколісному мотоциклі. Якщо немає можливості придбати велосипед під дріфт, порадьтеся з умільцями і сконструюйте своє триколісне диво зі старого байка, який не жаль пустити на розпил.

Ну, і по-четверте, будьте готові стати об'єктом загальної уваги. В Україні дрифтинг ще дуже молодий і викликає пекучий інтерес спостерігачів. При цьому вам можуть не тільки аплодувати, так що наберіться терпіння.

Захоплюючого вам катання і надійного велошлома!
Автор статті https://velo.katalog-lviv.org.ua


Відповісти

Повернутись до “Велосипеди”