Чи можна переїжджати пішохідний перехід на велосипеді?

Обговорюємо нові та бу велосипеди. Ремоно та обслуговування.
Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 1029
З нами з: 07 квітня 2022 11:30
Звідки: Львів

Чи можна переїжджати пішохідний перехід на велосипеді?

Повідомлення admin »

Ситуація, коли велосипедист мчить на «залізному коні» по пішохідному переході, давно перестала дивувати і пішоходів, і водіїв. Рідко-рідко можна почути свисток поліцейського, який закликає велосипедиста зупинитися. Порушення правил дорожнього руху (а мова йде саме про нього) стає повсюдним. Чому так відбувається? Яким правилам повинен підкорятися велосипедист на пішохідному переході?

Хто ж він насправді?
Проблему самовизначення велосипедиста допоможе вирішити звід правил дорожнього руху. Дотримуючись визначенням, сформульованим правилам дорожнього руху, велосипед є немеханічним транспортним засобом, а велосипедист - його водієм. Поспішаючи велосипедист, мирно перевозить свій транспортний засіб через проїжджу частину, автоматично перетворюється в пішохода (пункт 1.2). Висновок простий: перехід є пішохідним, а значить, переходити його мають право лише пішоходи, тобто велосипедисти, провідні веловодії за кермом.
Зображення
Примітка. Є тільки одна відмінність в поведінці пішоходів і тих, хто такими стає, пускаючись з велосипеда: за межами населених пунктів люди рухаються по проїзній частині назустріч руху транспорту, а поспішаючі велолюбителі - в ту ж сторону, що і транспортний потік (п. 4.1)

Чи потрібно водіям велосипедів поступатися дорогою пішоходам?
Так. Опиняючись в ролі водія ТЗ, тобто, перебуваючи за кермом велосипеда, на регульованих пішохідних переходах велосипедист повинен їздити, орієнтуючись на сигнали звичайних транспортних або спеціальних велосипедних світлофорів, а також знаки регулювальників (п.6).

На нерегульованих пішохідних переходах водій велосипеда повинен дати дорогу пішоходам (14.1). У містах з трамвайним рухом, якщо трамвайні колії проходять по проїжджій частині, також потрібно пропускати пішоходів, що прямують до трамваю, що підійшов до зупинки, або виходять з нього (14.6).

Чи дозволено розвертатися на пішохідному переході?
Іноді водій велосипеда з нетерпінням чекає ділянки, розмічну «зеброю», щоб розвернутися на ній, і при цьому навіть не задається питанням, чи можна здійснювати подібні розвороти. Згідно з пунктом 8.11 ПДР, велосипедистам заборонено розвертатися на пішохідному переході. А як бути в цьому випадку? Необхідно зійти з велосипеда, пройти по «зебрі», ведучи свій байк за кермо, а потім продовжити шлях в заново обраному напрямку.

Перехід - не місце для відпочинку!
Правила дорожнього руху нагадують, що пішохідні переходи - це обмежені по функціональності ділянки проїжджої частини. Саме тому на пішохідних переходах, а також в зоні п'яти метрів до них або за ними не можна зупинятися і, тим більше, стояти (12.4).

А залізничний переїзд?
Якщо перетин проїжджої частини по пішохідному переході не загрожує життю і здоров'ю людей безпосередньо, то порушення правил руху через переїзд залізниці смертельно небезпечно як для велосипедиста, так і для пасажирів, поїзд намагається стрімко загальмувати. Потрібно пам'ятати, що маса поїзда в багато разів перевищує масу велосипеда, і наслідки зіткнення в 99% випадків виявляться трагічними.

При русі через залізничні колії велосипедист зобов'язаний:
зупинитися перед закритим шлагбаумом;
звертати увагу на сигнали світлофора;
стежити за звуковими сигналами.
Водій, який переїжджає лінії залізниці, повинен зберігати пильність, не їздити з навушниками у вухах, мати велосипед, обладнаний світловідбивачами, ліхтариком і фарами, щоб не допустити аварії, яка може статися за його вини.

Серед нас йому не місце!
Їздити по тротуару дозволено, якщо вам ще не виповнилось14 років, ви перевозите або супроводжуєте дошкільника, а також в тому випадку, коли можливість руху по більш пріоритетним зонам відсутня. У більшості наших міст досі немає можливостей повноцінного переміщення по велосипедним чи Вело-пішохідний доріжках, а узбіччя завалені то сміттям, то снігом. Тоді безпечніше дійсно рухатися по тротуару.

При цьому важливо пам'ятати уточнення, яке міститься в пункті 6 статті 24 ПДР, нагадує, що в разі, коли переміщення на велотранспорті заважає руху пішоходів, в обов'язки велосипедиста входить попереджувальне ставлення до людей: водій велосипеда зобов'язаний спуститися і продовжити шлях по «густонаселеній» частині дороги пішки. Якщо велосипедист потрапляє в зону пішохода, це означає лише те, що пересуватися по ній потрібно якомога повільніше і обережніше.


Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 1029
З нами з: 07 квітня 2022 11:30
Звідки: Львів

Re: Чи можна переїжджати пішохідний перехід на велосипеді?

Повідомлення admin »

Ні, велосипедист не може переїжджати пішохідний перехід. Згідно з Правилами дорожнього руху України, велосипед є транспортним засобом і повинен дотримуватися тих самих правил, що і автомобілі.

Пішохідний перехід - це ділянка дороги, призначена для переходу пішоходів через проїжджу частину. Згідно з ПДР, велосипедист повинен зупинитися перед пішохідним переходом та дати можливість пішоходам безпечно перетнути дорогу. Якщо пішохідний перехід забезпечений світлофором, то велосипедист повинен дотримуватися його сигналів та зупинятися перед червоним сигналом світлофора.

Таким чином, велосипедист повинен дотримуватися правил дорожнього руху та поважати права інших учасників руху, включаючи пішоходів на пішохідних переходах.


Відповісти

Повернутись до “Велосипеди”