Скільки км можна проїхати на велосипеді за добу

Обговорюємо нові та бу велосипеди. Ремоно та обслуговування.
Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 841
З нами з: 07 квітня 2022 11:30
Звідки: Львів

Скільки км можна проїхати на велосипеді за добу

Повідомлення admin »

Питання, яке ми задаємо собі, намагаючись подолати свої сумніви, рекорди і показники. І дійсно, скільки можна проїхати на велосипеді за один день, припустимо, по трасі? А по пересіченій місцевості? Все відносно, і тут треба міркувати детальніше.

Сучасні велосипеди і відстані
Велосипед, який має приголомшливу підвіску, надійну гальмівну систему і передачі, справляється з дистанцією в 50-60 км. І це по асфальтованій, рівній трасі. Велосипедист на такому коні проходить без праці дистанцію менше за кілька годин. Любителі, а саме жителі міста, часто влаштовують подібні пробіги з товаришами, прагнучи заздалегідь продумати маршрут і повернутися додому до заходу. Але скільки проїжджаєте саме ви, припустимо, з дружиною або другом? Це питання часто стосується віку, а не техніки.
Зображення
Гірські модифікації - це справжній подарунок для всіх тих, хто прагне активно відпочити в лісовій або гірській місцевості. І в такому варіанті відстань за день може перевищувати навіть 80 км.

Класика, яка завжди в нашій пам'яті
А як щодо «України» або китайського «Скіфа»? На що здатна така техніка? Відстань, яку можна подолати протягом дня, залежить від кількох факторів:

Справність велосипеда.
Моральний і фізичний настрій велосипедиста.
Маршрут.
Зображення
Іноді навіть на таких, здавалося б, нікчемних агрегатах, долають до 40 км до півночі. Домогтися цього неважко, досить просто заблукати в лісових хащах, і у людини відкривається через деякий час друге, а потім і третє дихання. Асфальт, сільська піщана дорога, канави і все інше багатство дорожньої системи непомітні, якщо сонце йде до заходу, а до рідного будинку або дачі ще крутити і крутити.

Звичайно, на радянській техніці не підеш в похід на велосипедах, але починають такий засіб пересування дуже просто навіть школяреві. Проїхати ж невтомно можна не більше 15 км по будь-якій дорозі, тому що одна швидкість не розвантажує ноги. А це важливо для процесу.

Велотуризм та дистанції
Для такого хобі, дійсно, важливо знати норму, адже в туристичні групи часто набирають підлітків. У цьому випадку автоматично розраховують дистанцію як для новачків - не більше 50 км, бажано з однією зупинкою.

Але дорослі компанії, що мають спорядження для ночівлі, долають до 140 км за день. Причому такі хлопці змагаються не на швидкість, а в своє задоволення. Що мається на увазі, спокійне пересування і справність велосипедів. Це важливо. Лагодити дорогу марку в польових умовах потрібно вміти, тому перед маршрутом намагаються знйти напевно всі слабкі місця велосипеда.

Для велотуризму в придатних для цього місцях описані і протестовані маршрути. Тому укладатися в норми по дистанції не так і важливо, якщо є в запасі кілька днів перед виходом на роботу. А за вихідні або святкові дні можна без проблем відвідати сусідню область або віддалені місця відпочинку. В цьому є щось особливе, якщо порівнювати з виїздом на позашляховику, тому що простий гірський велосипед пройде скрізь. Так реально дістатися до місць, куди лінь заїжджати навіть місцевим сільським жителям.
Зображення
Збільшуємо особисті показники правильно
Звичайна швидкість для сучасного велосипеда - 15-20 км / год. Виходить, що звичайні 50 кілометрів - це не так і довго. Однак тут важливо залишатися в тонусі після прибуття, адже додому рівно стільки ж, а таксі або попутка навряд чи підвезе.

Щоб не було подібної дурості, бажано виїжджати кожен день на своїй техніці на 30-40 хвилин для прогулянки. Тоді буде вже звичніше пройти дистанцію в 50 км, а там вже і до сотні недалеко. Що цікаво, сама цифра в 100 км - це психологічна планка, яка частіше лякає, ніж становить реальну, важке завдання для велосипедиста. Подумайте самі: проїжджаємо 50 км по трасі, відпочиваємо, перекушуємо і повертаємося в місто. Це ті ж 100 км, але вже з виконаним нормативом.

Для збільшення дистанції легко зробити кілька зупинок, але не для відпочинку, а більше для настрою на відстань. Тоді і 140 км пройти всією групою буде в радість. Але куди важливіше здоров'я, адже велосипеди, налаштовані неправильно, не «під себе» - це небезпечна для суглобів штука. Є ймовірність порушити колінні суглоби, тому обкатка в межах міста дуже важлива в першу чергу для зручності. У сідлі найменше відчуття дискомфорту - ще не привід для продажі техніки, а натяк на її настройку. Адже ноги у всіх різні, та й справді комфортна швидкість для дистанції індивідуальна.

Підсумки
За день можна проїхати багато десятків кілометрів, адже межі або норми не існує. Ті ж професійні спортсмени можуть пройти і 300 км за запланованим маршрутом. Але це вже робота. А в своє задоволення краще прислухатися до ритму серця, і тоді велосипедна прогулянка пройде як невелика суботня подорож.
Автор статті https://velo.katalog-lviv.org.ua


Відповісти

Повернутись до “Велосипеди”